מה הן עבודות עפר?

 

עבודות עפר ופיתוח מבוצעות לצורך הכנת השטח לבניה עתידית, הקמה ופיתוח תשתיות בכל אזורי הארץ. מדובר על עבודות ופרויקטים של פריצת דרכים וסלילת כבישים, חפירות וקידוחים לצורך הקמה ותיקון של תשתיות, יישור שטח, חפירת תעלות, הנחת מסילות רכבת, בניית סכרים ועוד. עבודות עפר בין היתר כוללות הזזה והעברה של כמויות רבות של עפר, סלעים או אדמה ממקום אחד לשני. זאת בעזרת ציוד מכני הנדסי כבד כמו שופלים ודחפורים, זחל או JCB קודח, באגרים, משאיות ייעודיות לעפר ועוד.

כל אלה בדרך כלל מתבצעים בשטחים פתוחים לפעמים על קרקע שעוד לא עברה הכנה וטיפול ונמצאת במצב הטבעי שלה של אבנים, סלעים, חול, צמחיה וכדומה. חלק מאתרי העבודה מיושבים או קרובים לבנייני מגורים וחלקם כאמור לא כאלה. כאשר מדובר על אתרי עבודה שהם קטנים בהיקפם ובגודלם כמו חצרות ובתים פרטיים או קומות תת קרקעיים כדוגמת מרתפים וחניונים עבודות עפר מקבלות אופי ושיטות של עבודה יותר ידנית ומכנית מאשר אוטומטית עם כלים הנדסים מאסיביים.

בין שאר העבודות עפר קיים גם קידוח בקרקע. הקידוח למעשה הוא קידוח ידני עם מקדח שמורכב כל פעם מחדש במקום המיועד והפינוי עפר בדרך כלל מפונה על ידי משואה או אפילו פינוי ידני. המאפיין הבולט הוא שבשיטת עבודה זאת הקצב הוא יותר איטי מאשר במקומות פתוחים שבהם משתמשים עם ציוד מכני הנדסי כבד. מאפיין נוסף הוא מטרת הפרויקט, בעוד שבעזרת ציוד מכני גדול אנחנו למשל מניחים תשתיות וצינורות כמו למערכת ביוב, בקידוח ידני אנחנו יוצרים בור ספיגה כפתרון נקודתי לבעיה מסוימת שהתעוררה במצב הקיים של השטח.

להסבר נוסף על קידוח ידני ואיך הוא יכול להתאים לכם ולקושי במקומכם, צרו קשר עם שלמה קידוחים ידניים – בעל וותק וידע רב ותקבלו ייעוץ מקצועי על הפתרון הטוב ביותר.

 

קידוח ידני ועבודות עפר
קידוח ידני ועבודות עפר